undefined

Spordivigastused: kuidas ennetada ja kiiremini taastuda

Üks Eesti tunnustatumaid sporditraumatoloogia spetsialiste Dr. Madis Rahu räägib uues koolituses vigastuste ennetamisest ja taastumisest

Course description

Sõltumata spordialast, tuleb aktiivses tegevuses ikka ette kergemaid ja raskemaid vigastusi. Ehk on neid võimalik aga teadlikumalt treenides ennetada ja ära hoida? Mida ja kuidas selleks teha? Kui treenimine siiski vigastuseni viib, mida siis teha? Millistel juhtudel kasutada enda, Google’i ja apteegi tarkust? Millal siiski spetsialisti poole pöörduda? Kuidas vigastustega tegeleda ja millega arvestada, räägib sporditraumatoloog Madis Rahu.

Eesti üks enimtunnustatud ortopeed ja artroskoopia- ning sporditraumatoloogia spetsialist Dr. Madis Rahu on aktiivne tervisesportlane, kes hindab treeningutest saadavat naudingut rohkem kui vaid võidu nimel liikumist. Dr. Rahu oli üks Eesti Artroskoopia ja Sporditraumatoloogia Seltsi asutajatest ja on varasemalt olnud seltsi pikaajaline juhataja ning juhatuse liige. Momendil esindab ta seltsi Euroopa Sporditraumatoloogia ja Artroskoopia Seltsi juures. Dr. Madis Rahu patsientideks on olnud paljud Eesti tipp-, noor- ja harrastussportlased. Ta on Eesti suurima ortopeedia erakliiniku Ortopeedia Arstid eestvedaja ning tegutseb nii arsti kui õppejõuna Tartu Ülikoolis Spordimeditsiini ja Taastusravi Kliinikus Sporditrauma Keskuses, lisaks osalise koormusega Põhja-Eesti Regionaalhaiglas.

Esimeses videokoolituse osas räägib Dr. Rahu erinevate spordialade suurtematest vigastustest, kuidas neid ennetada ja kelle poole vajaduse korral pöörduda. Lisaks käsitletakse spordivigastuse hindamist.

Teise osa teemadeks on: õige esmane tegutsemine; diagnoos; ravimid; vereplasmasüstid (PRP) ja kortisoonsüstid; taastumise kiirendamine ning sportimise valmidus peale vigastust.

2 ak t

104m 49s

10.00€

undefined
Play