Spordivigastused: kuidas ennetada ja kiiremini taastuda 2 akadeemilist tundi täiendkoolitust / 104m 49s videomaterjali

2 akadeemilist tundi täiendkoolitust / 104m 49s videomaterjali

10.00€

Sõltumata spordialast, tuleb aktiivses tegevuses ikka ette kergemaid ja raskemaid vigastusi. Ehk on neid võimalik aga teadlikumalt treenides ennetada ja ära hoida? Mida ja kuidas selleks teha? Kui treenimine siiski vigastuseni viib, mida siis teha? Millistel juhtudel kasutada enda, Google’i ja apteegi tarkust? Millal siiski spetsialisti poole pöörduda? Kuidas vigastustega tegeleda ja millega arvestada, räägib sporditraumatoloog Madis Rahu.

Eesti üks enimtunnustatud ortopeed ja artroskoopia- ning sporditraumatoloogia spetsialist Dr. Madis Rahu on aktiivne tervisesportlane, kes hindab treeningutest saadavat naudingut rohkem kui vaid võidu nimel liikumist. Dr. Rahu oli üks Eesti Artroskoopia ja Sporditraumatoloogia Seltsi asutajatest ja on varasemalt olnud seltsi pikaajaline juhataja ning juhatuse liige. Momendil esindab ta seltsi Euroopa Sporditraumatoloogia ja Artroskoopia Seltsi juures. Dr. Madis Rahu patsientideks on olnud paljud Eesti tipp-, noor- ja harrastussportlased. Ta on Eesti suurima ortopeedia erakliiniku Ortopeedia Arstid eestvedaja ning tegutseb nii arsti kui õppejõuna Tartu Ülikoolis Spordimeditsiini ja Taastusravi Kliinikus Sporditrauma Keskuses, lisaks osalise koormusega Põhja-Eesti Regionaalhaiglas.

Esimeses videokoolituse osas räägib Dr. Rahu erinevate spordialade suurtematest vigastustest, kuidas neid ennetada ja kelle poole vajaduse korral pöörduda. Lisaks käsitletakse spordivigastuse hindamist.

Teise osa teemadeks on: õige esmane tegutsemine; diagnoos; ravimid; vereplasmasüstid (PRP) ja kortisoonsüstid; taastumise kiirendamine ning sportimise valmidus peale vigastust.

Koolitajad:

Spordivigastused: kuidas ennetada ja kiiremini taastudaOsa 1. - Vigastuste ennetamine

Osa 1. - Vigastuste ennetamine

47m 00s
Osa 2. - Reageerimine vigastustele

Osa 2. - Reageerimine vigastustele

57m 49s

Treenerite videokoolitused

Uued teadmised kiirelt ja efektiivselt