Ujumise Algõpetus

Triin Rääsk - Hõljumine ja libisemine

Kolmandal veebiseminaril käsitleme teemat hõljumine ja libisemine. Arutelusse tulevad küsimused: vee peal kõhuli- ja selili asendis hõljumise ja libisemise eesmärgid ning mida õpetamise juures jälgida, milliseid mängulisi harjutusi kasutada.

Kolmandaks külaliseks on Eesti Ujumisliidu "Õpime ujuma" koolitaja Triin Rääsk, kes on EKR 5 taseme ujumistreener Orca Swim Club ujumisklubis aastast 2016, ujumistreener alates 2007. aastast, beebide- ja väikelaste ujumistreener alates 2011. aastast, kõrgem spordialane haridus Tartu Ülikool 2016. aasta (filosoofiadoktor liikumis- ja sporditeadused), 2019. aastast füsioloogia lektor ja ujumisteemaliste täiendkoolituste koolitaja Tallinna Ülikooli loodus- ja terviseteaduste instituudis ning on saanud Eesti Ujumisliidu, Norra Ujumisliidu, Selts Eesti Vetelpääste ning Päästeametiga koostöös spetsiaalse ettevalmistuse ujumise algõpetuse koolituste läbiviimiseks.

Triin Rääsk - Hõljumine ja libisemine
Play

Julia Kurbat - Sukeldumine

Teisel veebiseminaril käsitleme teemat sukeldumine. Arutelusse tulevad küsimused: kuidas vesi kehale mõju avaldab ja kuidas keha liigutada ja tunnetada vee all - kuidas saada lapsed sukelduma?


Külaliseks on Eesti Ujumisliidu "Õpime ujuma" koolitaja Julia Kurbat, kes on EKR 5 taseme ujumistreener ja Ujume koos ujumiskooli juhataja. Julia on pikaaegsete kogemustega ujumise algõpetuse õpetaja ja suurepärane koolitaja ning on saanud Eesti Ujumisliidu, Norra Ujumisliidu, Selts Eesti Vetelpääste ning Päästeametiga koostöös spetsiaalse ettevalmistuse ujumise algõpetuse koolituste läbiviimiseks.

Julia Kurbat - Sukeldumine
Play

Maria Trei - Veega kohanemine ja veehirm

Esimesel veebiseminaril käsitleme teemasid veega kohanemine ja veehirm. Arutelusse tulevad küsimused: kuidas aidata lapsel veehirmust üle saada ja kuidas toetada last veega kohanemisel?

Kohtumiste sarja eesmärk on toetada ning lisada motivatsiooni ja inspiratsiooni ujumise algõpetuse treeneritele ja õpetajatele.

Igal kohtumisel käsitleme konkreetset teemat, mida juhatab sisse meie külaline. Esimeseks külaliseks on Eesti Ujumisliidu "Õpime ujuma" koolitaja Maria Trei, kes on EKR 5 taseme ujumistreener ja ujumisõpetaja Kuusalu Keskkoolis. Maria on pikaaegsete kogemustega ujumise algõpetuse õpetaja ja suurepärane koolitaja ning on saanud Eesti Ujumisliidu, Norra Ujumisliidu, Selts Eesti Vetelpääste ning Päästeametiga koostöös spetsiaalse ettevalmistuse ujumise algõpetuse ja veeohutuse koolituste läbiviimiseks.

Peale sissejuhatust veega kohanemise ja veehirmu teemasse saavad osalejad küsida, arutada ning jagada oma kogemusi ja teadmisi antud teemal.

Maria Trei - Veega kohanemine ja veehirm
Play