undefined

Sportlastele olulised analüüsid

Dr. Anneli Raave-Sepp räägib uues videokoolituses vereandmisest, selle analüüsi tõlgendamisest ja toidulisandite vajalikkusest.

Course description

Inimese tervis on tema kõige tähtsam vara ja seda ei tohi võtta enesestmõistetavalt. Tänapäeval on kõigil unikaalne võimalus anda tilgake verd ja uurida põhjalikult oma tervislikku seisundit ning organite toimimist. Füüsiliselt aktiivse inimese tervis peab olema korras ja pideva kontrolli all, et ei kahjustataks organismi funktsioneerimist ega tekiks kroonilisi kahjustusi. Dr. Anneli Raave-Sepp räägib uues videokoolituses vereandmisest, selle analüüsi tõlgendamisest ja toidulisandite vajalikkusest.

Esimeses osas arutleb Dr. Sepp sportlase tervisekontrolli eesmärgist. Kas me tahame hinnata antud sportlase eeldusi, jälgida arengut, avastada kahjustusi või hoopis hinnata taastumist? Tehakse selgeks sportlase tervisekontrolli vajalikkus ja räägitakse spetsiifilistest näitajatest nagu: hemoglobiin, hematokrit, leukotsüüdid, trombotsüüdid, ferritiin, kaltsium, magneesium, testosteroon jne.

Teises osas jätkatakse erinevate näitajate iseloomustamist: glükoos, kortisool, uurea, kreatiini kinaas, aspartaadi aminotransferaas, C-reaktiivne valk. Pikemalt keskendutakse D-vitamiini olulisusele Eestimaa kliimas. Räägitakse D-vitamiini rollist organismis, puudusest, allikatest jne. Koolituse tipuks on anonüümse Eesti spordikuulsuse vereanalüüsi põhjalik tõlgendus. Võrreldakse kõiki olulisi näitajaid enne füüsilist koormust, koormuse ajal ja organismi reaktsiooni 24h ja 48h pärast koormust.

Liit

Eesti Ujumisliit

Liit

Eesti Sulgpalliliit

2 ak t

95m 01s

15.00€

undefined
Play