Sportlastele olulised analüüsid 2 akadeemilist tundi täiendkoolitust / 95m 01s videomaterjali

2 akadeemilist tundi täiendkoolitust / 95m 01s videomaterjali

15.00€

Inimese tervis on tema kõige tähtsam vara ja seda ei tohi võtta enesestmõistetavalt. Tänapäeval on kõigil unikaalne võimalus anda tilgake verd ja uurida põhjalikult oma tervislikku seisundit ning organite toimimist. Füüsiliselt aktiivse inimese tervis peab olema korras ja pideva kontrolli all, et ei kahjustataks organismi funktsioneerimist ega tekiks kroonilisi kahjustusi. Dr. Anneli Raave-Sepp räägib uues videokoolituses vereandmisest, selle analüüsi tõlgendamisest ja toidulisandite vajalikkusest.

Esimeses osas arutleb Dr. Sepp sportlase tervisekontrolli eesmärgist. Kas me tahame hinnata antud sportlase eeldusi, jälgida arengut, avastada kahjustusi või hoopis hinnata taastumist? Tehakse selgeks sportlase tervisekontrolli vajalikkus ja räägitakse spetsiifilistest näitajatest nagu: hemoglobiin, hematokrit, leukotsüüdid, trombotsüüdid, ferritiin, kaltsium, magneesium, testosteroon jne.

Teises osas jätkatakse erinevate näitajate iseloomustamist: glükoos, kortisool, uurea, kreatiini kinaas, aspartaadi aminotransferaas, C-reaktiivne valk. Pikemalt keskendutakse D-vitamiini olulisusele Eestimaa kliimas. Räägitakse D-vitamiini rollist organismis, puudusest, allikatest jne. Koolituse tipuks on anonüümse Eesti spordikuulsuse vereanalüüsi põhjalik tõlgendus. Võrreldakse kõiki olulisi näitajaid enne füüsilist koormust, koormuse ajal ja organismi reaktsiooni 24h ja 48h pärast koormust.

Sportlastele olulised analüüsidOsa 1. - Tervisekontrolli eesmärk

Osa 1. - Tervisekontrolli eesmärk

47m 31s
Osa 2. - Erinevate näitajate iseloomustamine

Osa 2. - Erinevate näitajate iseloomustamine

47m 30s

Treenerite videokoolitused

Uued teadmised kiirelt ja efektiivselt