undefined

Meeri Kompus - Kuidas hoida töökorras oma häält

Lisaks üldisele ülevaatele kuidas oma häält töökorras hoida räägitakse ka põgusalt füüsilisel koormusel tekkivate hingamisraskuste teemast

Koolituse kirjeldus

Osa 1. - Lisaks puudutaksin ka põgusalt füüsilisel koormusel tekkivate hingamisraskuste teemat (minu juurde satuvad ka noorsportlased k.a ujujad, kellel tekivad füüsilisel koormusel astmalaadsed hingamisraskused, mis ei leevene astmaraviga e minu soovitused ja tähelepanekud logopeedina treeneritele).


Töötan Ida-Tallinna Keskhaigla Kirurgiakliiniku Kõrva-nina-kurguhaiguste keskuse logopeedina alates 2010. aastast. Keskus tegeleb täiskasvanute ja laste kõrva-nina-kurguhaiguste diagnostika, ravi ja rehabilitatsiooniga. Keskuse alla kuuluvad kõrva-nina-kurguhaiguste polikliinikud koos kuulmiskeskuse ja häälehäirete kabinetiga.

Keskuse logopeedina tegelen peamiselt funktsionaalsete hääle- ja neelamishäirete diagnostika ja raviga igas vanuses patsientidega.

Ida- Tallinna Keskhaiglas on videolarüngoskoopilisi (VLG) uuringuid läbi viidud alates 2009. aastast. Alates 2013. a on meie haigla häälekabinet rahvusvahelisele standardile vastav funktsionaalsete häälehäiretega tegelev keskus Eestis.

Alates 2019.a oleme koostöös taastusravi osakonna arstiga läbi viinud dünaamilist VLG-uuringut EILO-ga (Exercise-induced Laryngeal Obstruction) patsientidele. EILO esineb kõige sagedamini noorsportlastel (

Liit

Eesti Ujumisliit

1 ak t

81m 13s

40.00€

undefined
Play